Oficjalnie: Marcin Biernat zawodnikiem Miedzi Legnica
24.08.2020

Oficjalna strona internetowa Miedzi Legnica poinformowała o tym, że Marcin Biernat został nowym zawodnikiem klubu. Piłkarz podpisał z legnickim zespołem dwuletni kontrakt. 

Do Miedzi Legnica trafił Marcin Biernat, którego ostatnio występował przez trzy lata w GKS-ie Tychy. To kolejne wzmocnienie legnickiego zespołu w letnim oknie transferowym. Nominalną pozycją piłkarza jest środek obrony.

Walka o sportowy awans

Na oficjalnej stronie internetowej Miedzi Legnica można przeczytać wypowiedź Marcina Biernata po podpisaniu kontraktu z klubem.

Bardzo cenię trenera Skrobacza. Zresztą widziałem wiele meczów GKS-u Jastrzębie, grałem przeciwko nim i zawsze dobrze wyglądali. Wpisuję się w tę samą filozofię, którą posiada trener. Miedź jest klubem z wielkimi aspiracjami, co roku walczącym o najwyższe cele. Jestem bardzo ambitnym zawodnikiem i w każdym sezonie chcę walczyć o sportowy awans – powiedział Marcin Biernat

Falstart nowego sezonu

Co prawda nowa kampania Fortuna 1. Liga jeszcze nie wystartowała, to jednak kluby mają już za sobą spotkania 1/32 finału Pucharu Polski. Na tym też etapie zakończyła się przygoda z tymi rozgrywkami Miedzi Legnica, która na wyjeździe uległa innemu pierwszoligowemu zespołowi – Radomiakowi Radom – aż 4:0. Na inaugurację Fortuna 1. Ligi drużyna prowadzona przez Jarosława Skrobacza podejmie na własnym stadionie Sandecję Nowy-Sącz.

Fot. Miedz Legnica