Jakub Moder odpowiedział o swojej przyszłości. “Chcę zostać w Lechu Poznań jeszcze na rok”
25.08.2020

W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej doniesień medialnych o odejściu Jakuba Modera z Lecha Poznań. Piłkarz w wywiadzie dla Weszło FM opowiedział o swojej przyszłości. Zarówno on, jak i sam klub mają plan, by piłkarz został jeszcze na jeden sezon w Poznaniu. 

Galatasaray, Sampdoria, Genoa, RB Lipsk, a także wiele innych klubów było podawanych w ostatnim czasie przy nazwisku młodego zawodnika Lecha Poznań. Sam piłkarz zaznaczył jednak, że nie kieruje się informacjami podawanymi przez media. Zainteresowanie co prawda jest z wielu stron, ale on sam i Lech nie myślą jeszcze o transferze. Przynajmniej w tym roku.

“Chcę zostać w Lechu”

Chcę zostać w Lechu. Władze klubu z tego co wiem nie chcą mnie sprzedać, bo wiadomo, jaki jest plan na ten sezon. Jesteśmy zgodni z władzami, że fajnie, jakbym został jeszcze ten sezon – rozpoczął Moder.

Nie tylko ja się z tym muszę zmierzyć, ale dużo wiadomości trafia też do moich znajomych, którzy nie mają żadnego kontaktu z piłką nożną. Pytają ich – przyjdę do Turcji, nie przyjdę? Czy coś wiedzą? Ja na to patrzę spokojnie. Wiadomo, jak jest w Turcji – ci kibice są bardzo zajarani na punkcie piłki. Póki co nie ma tematu mojego odejścia, dlatego nie ma co się przejmować takimi komentarzami – dodał piłkarz.

Debiut w reprezentacji Polski

W poniedziałek Jakub Moder otrzymał powołanie od Jerzego Brzęczka na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski.

Patrzę w ten sposób – jakbym dostał kilka minut, szansę debiutu, byłoby super. Jeśli nie dostanę szansy – nic się nie stanie. Przede wszystkim muszę się dobrze pokazać na treningach. Myślę, że jak będę dobrze trenował na kadrze, trener też to doceni i wtedy może da mi szansę. Nie dostanę nic za darmo. Muszę tam jechać i pokazać to, co pokazywałem do tej pory. Wtedy, myślę, jest szansa, żeby coś zagrać – powiedział Moder.

Są to zawodnicy, których do tej pory oglądało się w telewizji. Kilka minut w takim meczu to będzie spełnienie marzeń. Jeszcze z Holandią, gdzie piłkarze są naprawdę mocni. W środku pola jest Frenkie de Jong, którego bardzo podpatruję – zakończył piłkarz.

Zgrupowanie reprezentacji Polski rozpocznie się w najbliższą niedzielę w hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie. Wówczas rozpoczną się przygotowania do spotkań z Holandią (04.09.2020, godz. 20:45, Amsterdam) oraz Bośnią i Hercegowiną (07.09.2020, godz. 20:45, Zenica) w ramach rozgrywek Ligi Narodów.