Leo Messi podjął decyzję w sprawie przyszłości. O swoich planach powie jeszcze dziś
25.08.2020

Leo Messi w ciągu najbliższych godzin ogłosi decyzję, jaką podjął w sprawie swojej przyszłości. Na razie tylko rodzina piłkarza i jego przyjaciele wiedzą, czy opuści kataloński klub. 

W ostatnich dniach w Barcelonie zaczęły się czystki. Ronald Koeman dzwoni do piłkarzy i ich zwalnia lub mówi, że liczy na nich w kolejnym sezonie. Odstrzeleni zostali już podobno m.in. Luis Suarez, Arturo Vidal i Ivan Rakitić. Dwóch pierwszych to przyjaciele Leo Messiego. Argentyńczyk na pewno nie jest z tego powodu zadowolony, bardzo możliwe więc, iż sam zdecyduje się odejść.

Messi ogłosi decyzję we wtorek

Bardzo ciekawą wiadomość przekazał dziennikarz Miquel Blazquez, który twierdzi, że Leo Messi dziś ogłosi publicznie, gdzie zagra w kolejnym sezonie. Co prawda piłkarz ma jeszcze rok kontraktu z klubem, ale być może będzie chciał go rozwiązać przedwcześnie ze względu na konflikt z zarządem Barcelony.

Barcelona bez Leo Messiego?

Obecnie trudno wyobrazić sobie taki scenariusz, ale Messi nie ukrywał w ostatnim czasie, że nie podoba mu się to, co dzieje się wewnątrz klubu. Jeśli zdecyduje się na odejście, kilka klubów na pewno chętnie powalczy o jego podpis pod kontraktem. Obecnie największe szanse na zakontraktowanie Messiego mają Manchester City, gdzie trenerem jest Pep Guardiola, pod wodzą którego Argentyńczyk osiągnął najwyższy poziom sportowy  w karierze. Drugim klubem, który stać na wychowanka Blaugrany jest PSG. A trzecim Inter Mediolan, który od dłuższego czasu nie ukrywa, że chętnie pozyskałby wielokrotnego zdobywcę Złotej Piłki.