Superpuchar Europy: Mecz odbędzie się przy udziale publiczności
25.08.2020

UEFA ogłosiła, że spotkanie w ramach Superpucharu Europy odbędzie się przy udziale publiczności. Mecz odbędzie się 24 września na stadionie w Budapeszcie. 

Już poznaliśmy drużyny, które zagrają o to trofeum. Bayern Monachium okazał się najlepszy w Lidze Mistrzów. Natomiast Sevilla FC zdobyła tytuł Ligi Europy.

Będą kibice

Dzisiaj UEFA wydała komunikat, w którym poinformowała o tym, że na spotkanie w ramach Superpucharu pojawią się kibice. Trybuny stadionu w Budapeszcie będą mogły być zapełniony w trzydziestu procentach. Natomiast pojemność całego obiektu Puskás Aréna liczy sobie ponad 67 tysięcy miejsc.

– Chociaż ważne było pokazanie, że piłka nożna może sobie poradzić w tych trudnych czasach bez kibiców, gra utraciła nieco ze swojego charakteru. W związku z tym mamy nadzieję wykorzystać Superpuchar w Budapeszcie jako pilotaż, dzięki któremu kibice zaczną wracać na mecze organizowane przez naszą Federację – poinformował Aleksander Čeferin, prezydent UEFA.

Ściśle współpracujemy z Federacją Węgier i jej rządem, aby wdrożyć środki zapewniające zdrowie wszystkim obecnym i uczestniczącym w zaplanowanym meczu. Nie będziemy ryzykować bezpieczeństwa ludzi – dodał działacz.

Wyjątkowy mecz

Jednocześnie UEFA podtrzymała swoją wcześniejszą pozycję, w której poinformowała, że inne mecze europejskich pucharów odbędą się bez udziału kibiców. Jednak sytuacja jest monitorowana i może ulec zmianie. Z tego względu mecz o Superpuchar Europy stanowi wyjątek od wcześniejszych reguł.