Oficjalnie: Janusz Gol zawodnikiem Dinama Bukareszt
25.08.2020

Oficjalna strona internetowa Dinama Bukareszt poinformowała o tym, że Janusz Gol został zawodnikiem rumuńskiego klubu. Piłkarz podpisał dwuletni kontrakt z zespołem. 

Do Dinama Bukareszt zawodnik trafia na zasadzie wolnego transferu po tym, jak rozwiązał kontrakt z Cracovią. W ubiegłym sezonie w barwach zespołu “Pasów” wystąpił w dwudziestu sześciu meczach PKO Ekstraklasy, zdobywając przy tym jedną bramkę.

Konflikt z Probierzem

Janusz Gol rozwiązał kontrakt z klubem, w którym popadł konflikt z Michałem Probierzem – pełniącym funkcję zarówno trenera, jak i wiceprezesa Cracovii. Zawodnik odmówił obniżki pensji w związku z pandemią koronawirusa, przez co została mu odebrana opaska kapitańska. Poinformowano go również, że więcej dla zespołu “Pasów” nie zagra.

Kolejny wyjazd do zagranicznego klubu

Piłkarz już wcześniej miał na koncie wyjazd do zagranicznego klubu, gdy latem 2013 roku został zawodnikiem Amkaru Perm, odchodząc tym samym z Legii Warszawa. Po pięciu latach w rosyjskim klubie powrócił do Ekstraklasy, zostając piłkarzem Cracovii. W barwach “Pasów” łącznie rozegrał sześćdziesiąt dwa spotkania, w których zgromadził jedną bramkę i pięć asyst.

Fot. Twitter FC Dinamo București 1948