Carles Puyol wspiera Lionela Messiego
25.08.2020

Niewątpliwie jesteśmy świadkami rzeczy historycznej, Lionel Messi chce opuścić FC Barcelonę. Jeszcze kilka miesięcy wydawało się to niemożliwe, jednak Argentyńczyk zdaje się być pewny swojej decyzji. 

Plotki o odejściu Messiego nasiliły się po wstydliwym odpadnięciu FC Barcelony z Ligi Mistrzów. “Duma Katalonii” w ćwierćfinale tych rozgrywek została upokorzona przez Bayern Monachium, przegrywając całe starcie 2:8.

Wsparcie Puyola

W FC Barcelonie doszło do wielu zmian od tamtego feralnego spotkania. Quique Setien został zwolniony, również z klubem pożegnał się Eric Abidal, który pełnił funkcję dyrektora sportowego. Natomiast nowym trenerem ogłoszono Ronalda Koemana. Jednak ta decyzja nie wpłynęła na Leo Messiego. Gwiazda FC Barcelony miała już zakomunikować holenderskiemu szkoleniowcowi, że woli opuścić klub niż w nim pozostać. Ba, dzisiaj możemy przeczytać informację, że Argentyńczyk wysłał już dokumenty formalne, w których poinformował FC Barcelonę o chęci wczesnego rozwiązania kontraktu. Decyzję tę poparł były zawodnik “Dumy Katalonii” i kolega klubowy Messiego, Carles Puyol. Hiszpan otwarcie wsparł gwiazdę FC Barcelony we wpisie na Twitterze. “- Szacunek i podziw, Leo. Całe moje wsparcie, przyjacielu” – napisał Puyol.

Walka z klubem

Lionel Messi ma w swoim kontrakcie klauzulę, która pozwala mu na jednostronne rozwiązanie kontraktu. Jednakże FC Barcelona jest zgodna, że Argentyńczyk mógł podjąć taką decyzję do 30 maja. Prawnicy piłkarza są przekonani, że w związku z przedłużeniem się sezonu Argentyńczyk będzie mógł skorzystać z klauzuli do 31 sierpnia.