Lionel Messi chce odejść z FC Barcelony. Dokąd mógłby trafić?
25.08.2020

Lionel Messi jest zdeterminowany, aby odejść z zespołu FC Barcelony. Argentyńczyk wysłał dokumenty formalne, w których poinformował klub o chęci przedwczesnego rozwiązania kontraktu. 

Chociaż gra FC Barcelony nie imponowała od kilku miesięcy, to jednak o odejściu Messiego zaczęło być głośno w mediach, gdy “Duma Katalonii” w poniżający sposób odpadła z Ligi Mistrzów. W ćwierćfinale tych rozgrywek “Katalończycy” ulegli Bayernowi Monachium aż 2:8.

Klauzula

Lionel Messi wysłał dokumenty formalne, w których poinformował o chęci odejścia i przedwczesnego rozwiązania kontraktu. Klub potwierdził, że otrzymał faks od Argentyńczyka. W zapisie kontraktowym Messiego, widnieje bowiem klauzula, która pozwala zawodnikowi jednostronnie rozwiązać umowę. Przedstawiciele Barcelony są zdania, że gwiazda zespołu mogła podjąć decyzję do 30 maja. Jednak prawnicy piłkarza są przekonani, że w związku z przedłużeniem sezonu Leo Messi będzie mógł skorzystać z klauzuli do 31 sierpnia.

Dokąd może trafić?

Do tej pory w mediach informowano najczęściej o zainteresowaniu Manchesteru City, Paris Saint-Germain czy Interu Mediolan. Przez długi czas to właśnie z tym ostatnim z klubów łączono Argentyńczyka. Jednak jak wiadomo piłkarz mógłby także powrócić pod skrzydła Pepa Guardioli, który obecnie prowadzi drużynę “The Citizens”. Na razie nie jest znany ewentualny przyszły klub Messiego.