FC Barcelona: Kibice gromadzą się pod biurem klubu [WIDEO]
25.08.2020

Nie milkną echa dzisiejszej informacji, że Lionel Messi wysłał dokumenty formalne, w których oznajmił o chęci przedwczesnego rozwiązania kontraktu z FC Barceloną. Według “COPE” kibice zaczynają się gromadzić pod budynkiem katalońskiego klubu.

Nie tak dawno wydawało się to niemożliwe, jednak coraz więcej wskazuje na to, że Lionel Messi opuści FC Barcelonę. Media w większym stopniu donosiły o odejściu Argentyńczyka po kompromitującym odpadnięciu “Dumy Katalonii” z Ligi Mistrzów. W ćwierćfinale tych rozgrywek “Blaugrana” została zdeklasowana przez Bayern Monachium, przegrywając spotkanie aż 2:8.

Złość kibiców

Niewątpliwie odejście Messiego byłoby ciosem w serce milionów kibiców “Dumy Katalonii”. O nieciekawej sytuacji klubu mówiono w mediach już wcześniej. FC Barcelona dokonała kilku zmian. Quique Setien został zwolniony, a z klubem również pożegnał się Eric Abidal, który pełnił funkcję dyrektora sportowego. Nowym trenerem ogłoszono Ronalda Koemana. Jednak to nie zmieniło zdania Messiego, który miał zakomunikował holenderskiemu szkoleniowcowi, że woli opuścić zespół niż w nim pozostać. Po dzisiejszej informacji, że gwiazda FC Barcelony wysłała dokumenty formalne o chęci przedwczesnego rozwiązania kontraktu, według “COPE” kibice zaczęli gromadzić się pod budynkiem klubu.

Odejdzie z klubu?

Lionel Messi ma mieć w swoim kontrakcie zapisaną klauzulę, która pozwala zawodnikowi na jednostronne rozwiązanie kontraktu. Przedstawiciele FC Barcelony są zdania, że zawodnik mógł podjąć decyzję do 30 maja. Jednak prawnicy piłkarza są przekonani o tym, że w związku z przedłużeniem sezonu Messi będzie mógł skorzystać z tego zapisu do 31 sierpnia.