FC Barcelona: Josep Maria Bartomeu rezygnuje ze stanowiska?
25.08.2020

Nerwowa atmosfera w FC Barcelonie trwa. Lionel Messi wysłał dzisiaj dokumenty formalne, w których poinformował klub o chęci odejścia i przedwczesnego rozwiązania kontraktu z klubem. 

Z pewnością nie jest to dobry czas dla kibiców i samego klubu “Dumy Katalonii”. Nie tak dawno “Blaugrana” w kompromitujący sposób odpadła z Ligi Mistrzów. W ćwierćfinale tych rozgrywek kataloński klub przegrał z Bayernem Monachium aż 2-8. Dzisiaj świat obiegła informacja o tym, że Lionel Messi chce rozwiązać kontrakt z FC Barceloną.

Bartomeu odejdzie?

Według informacji dziennikarza “Bein Sports” Achraf Ben Ayad poinformował, że Josep Maria Bartomeu poważnie rozważa rezygnację po tym, jak Lionel Messi poprosił o odejście z klubu. Natomiast “TyC Sport” jest już pewne, że Bartomeu zdecydował się na ustąpienie z pełnionej funkcji prezydenta klubu. Do tej pory nie poznaliśmy oficjalnej informacji.

Kibice pod biurem klubu

Informacja o chęci odejścia Lionela Messiego poruszyła fanów “Dumy Katalonii”. Z pewnością odejście Argentyńczyka byłoby niewiarygodnym ciosem dla kibiców “Bluagrany”. Sympatycy zespołu tłumnie zgromadzili się pod budynkiem biurowym klubu. Kibice nie kryli swojego niezadowolenia względem wspomnianego prezydenta FC Barcelony Josepa Marii Bartomeu, żądając jego dymisji.