Pogoń Szczecin żegna Marcina Listkowskiego. Polak został zawodnikiem US Lecce

26.08.2020

Pogoń Szczecin poinformowała o tym, że Marcin Listkowski został nowym zawodnikiem US Lecce, spadkowicza z włoskiej Serie A. 22-letni pomocnik związał się z klubem pięcioletnim kontraktem.

Marcina Listkowski został kolejnym Polakiem, który zagości na włoskich boiskach. Zgodnie z planem trafił do US Lecce, gdzie powalczy ze swoim nowym klubem o powrót do Serie A.

Nie chciał przedłużyć kontraktu

Na oficjalnej stronie internetowej Pogoni Szczecin już kilka dni temu mogliśmy przeczytać wypowiedź Dariusza Adamczuka: – Rozmawialiśmy z Marcinem od roku. Nie chciał podpisać nowego kontraktu. Rozumiemy to i szanujemy. Godzinę temu dograliśmy szczegóły transferu z Lecce z Serie B. Wkrótce Marcin uda się na testy medyczne, jeśli wypadną pozytywnie, to zostanie zawodnikiem klubu z Włoch.

Nieoficjalnie mówi się, że Duma Pomorza otrzyma za piłkarza 300 tysięcy euro.

Transfer do spadkowicza

„Giallorossi” zajęli osiemnastą pozycję w ubiegłym sezonie i pożegnali się z grą na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Dla Marcina Listkowskiego będzie to pierwszy wyjazd do zagranicznego klubu, gdyż do tej pory występował tylko na polskich boiskach. W barwach Pogoni Szczecin rozegrał 101 meczów, zdobywając w nich dwa gole.

Sam transfer wydaje się idealnym rozwiązaniem dla wszystkich stron. Piłkarz trafia do klubu, w którym powinien wywalczyć sobie miejsce w pierwszym składzie. Pogoń z kolei zarobiła cokolwiek na swoim graczu, ponieważ w grudniu kończyła się jego umowa. Z kolei Lecce ściągnęło gracza za niewielkie pieniądze, na którym w przyszłości będzie mogło jeszcze zarobić, jeśli ten się sprawdzi. Klasyczna sytuacja win-win-win.