Raków Częstochowa: Klub bez reklamy miasta na koszulkach
26.08.2020

Powstał spór pomiędzy Rakowem Częstochowa a samym miastem. Klub zdecydował się usunąć reklamę miasta z koszulek, informując o swojej decyzji w specjalnym liście skierowanym do władz Częstochowy. 

Niewątpliwie sytuacja Rakowa Częstochowa nie jest tak kolorowa, jak wygląda to na boisku. Klub w dalszym ciągu nie może występować w PKO Ekstraklasie na swoim stadionie, przez co swoje mecze rozgrywa w Bełchatowie. Problemem są także zdecydowanie niższe fundusze, które Urząd Miasta chce przekazać Rakowowi.

Gra o sporą kwotę

Miasto Częstochowa postanowiło, że przekaże Rakowowi 530.000 złotych, pomimo planowanych wcześniej 1.620.000. Podobno jest to związane z modernizacją stadionu Rakowa, a zmniejszona kwota spowodowana na wypadek, gdyby w budżecie miasta brakowało droższej oferty przetargowej, która dotyczy przebudowy wspomnianego obiektu. Ostatecznie wybrano tańszą propozycję, lecz przesunięta poprzednio kwota nie znalazła się już w klubie.

List do władz miasta

Prezes Rakowa Częstochowa, Wojciech Cygan wysłał już list do Prezydenta Miasta oraz wszystkich Radnych, odpowiadając też na to, czemu logotyp miasta Częstochowy zniknął z koszulek klubu.