Poważny uraz Mateusza Wieteski. Nie zagra przez kilka miesięcy
27.08.2020

Odpadnięcie w kompromitujący sposób Legii Warszawa z eliminacji do Ligi Mistrzów to niejedyny kłopot klubu. “Przegląd Sportowy” poinformował również, że kontuzja Mateusza Wieteski jest poważna. 

Legia Warszawa już w drugiej rundzie kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów zakończyła swoją przygodę z tymi rozgrywkami. Drużyna prowadzona przez Aleksandara Vukovicia uległa na własnym stadionie Omonii Nikozja. “Legioniści” po dogrywce przegrali 0:2.

Poważny uraz Wieteski

Jednym z pechowców tego spotkania niewątpliwie był Mateusz Wieteska. Młody zawodnik pojawił się na murawie w drugiej połowie, aby zabezpieczyć defensywę po tym, jak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Igor Lewczuk. Jednak pech Wieteski objawił się w dogrywce, przy drugiej akcji bramkowej Omonii Nikozja. Piłkarz od razu złapał się za brzuch, aby po chwili opuścić plac boiska. Jak poinformował wspomniany “Przegląd Sportowy” Wieteska naderwał mięśnie brzucha. Leczenie takiej kontuzji trwa od trzech do sześciu miesięcy.

Problemy

Bez wątpienia Legia Warszawa i sam zawodnik mają teraz niemały problem. Klub dlatego, że traci piłkarza, który często występował w pierwszym składzie. Natomiast dla samego Mateusza Wieteski jest to kłopot, ponieważ w ostatnim czasie donoszono o jego transferze na Zachód. Długa kontuzja najprawdopodobniej wykluczy przenosiny do innego klubu w letnim oknie transferowym.

Fot. Twitter Akademia Legii