Josep Maria Bartomeu odejdzie? Stawia istotny warunek
27.08.2020

Kolejne interesujące informacje dobiegają z Hiszpanii. Według “TV3” Josep Maria Bartomeu poda się do dymisji, jeśli Lionel Messi zdecyduje się dzięki temu pozostać w zespole. Jednak prezydent FC Barcelony stawia jeden warunek. 

Władze FC Barcelony są w naprawdę trudnej sytuacji. We wtorek cały piłkarski świat obiegła informacja, że Lionel Messi złożył dokumenty formalne, w których napisał o chęci odejścia i przedwczesnego rozwiązania kontraktu.

Bartomeu zagrożony

Od razu zareagowali także kibice “Dumy Katalonii”, którzy zaczęli się gromadzić w coraz większej liczbie pod budynkiem biurowym klubu. Niepogodzeni i podirytowani chęcią odejścia Messiego fani, zaczęli żądać dymisji prezydenta klubu, Josepa Marii Bartomeu. Długo nie trzeba było czekać na reakcje mediów w sprawie przyszłości 57-letniego Hiszpana. Według informacji “TV3” Josep Maria Bartomeu porzuci wspomniane stanowisku, jeśli tylko Leo Messi zdecyduje się dzięki temu pozostać w drużynie. Prezydent FC Barcelony zażądał jednak jednego warunku. Argentyńczyk ma o tym oficjalnie powiedzieć. Trudno przypuszczać, aby gwiazda “Dumy Katalonii” zdecydowała się na taki krok.

Jeśli odejdzie, to trafi do?

Cały piłkarski świat zastanawia się, gdzie ewentualnie mógłby trafić Leo Messi. Wydaje się, że faworytem w kontekście pozyskania zawodnika jest Manchester City. “EsportsRAC1” poinformowało o tym, że “The Citizens” rozpoczął już negocjacje z argentyńskim piłkarzem. Klub miał zaoferować Messiemu dwuletni kontrakt, dając taką samą pensję, jaką miał w Barcelonie. Piłkarz chce jednak mieć gwarancje pracy z Pepem Guardiolą.