Składy na mecz: Malmö FF – Cracovia
27.08.2020

Druga z polskich drużyn do gry w eliminacjach do Ligi Europy wkracza Cracovia. Drużyna prowadzona przez Michała Probierza zmierzy się na wyjeździe ze szwedzkim klubem – Malmö FF. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00. 

Z pewnością zespół z Krakowa nie będzie faworytem tego meczu. Malmö FF to najbardziej utytułowany klub w Szwecji, który dwadzieścia razy sięgał po mistrzostwo tego kraju.

Mocny przeciwnik

Fajnie jest trafić na taki zespół, choć żałujemy, że nie możemy grać w dwumeczu. To byłoby na pewno bardzo dobre widowisko, ważna byłaby też możliwość zagrania u siebie. W tym elemencie szczęście sprzyjało Malmö – powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej trener Michał Probierz.
Rywal to bardzo doświadczony zespół, który preferuje fizyczną piłkę. Jest bardzo silny. Szwedzkie zespoły opierają się często na angielskiej piłce. Od momentu, kiedy wylosowaliśmy Malmö, obserwowaliśmy rywala, nasz trener był tutaj na jednym meczu. Spotkania rywala śledzili też nasi analitycy w Szwecji, a także i skauci. Mamy ocenione i przeanalizowane wszystkie mecze Malmö – dodał trener.

Bez kibiców

Trener Cracovii odniósł się także do braku kibiców na trybunach podczas meczu ze szwedzkim zespołem.

Kibicom możemy życzyć dobrego spotkania w telewizji. Na żywo niestety nie zobaczy go nikt poza garstką ludzi. Mam jednak nadzieję, że to będzie dobre widowisko ze szczęśliwym zakończeniem dla nas – zakończył Probierz.

Składy

Malmö FF: Johansson; Larsson, Ahmedhodzic, Brosson, Knudsen, Rakip, Lewicki, Christiansen, Rieks, Berget, Kiese Thelin.

Ławka: Sarr, Safari, Traustason, Nalic, Antonsson, Nielsen, Sarr.

Cracovia: Hrosso; Rapa, Jablonsky, Helik, Siplak, Loshaj, Hanca, van Amersfoort, Alvarez, Wdowiak, Rivaldinho.

Ławka: Pesković, Marquez, Dimun, Thiago, Szymonowicz, Ferraresso, Vestenicky.

Źródło: www.cracovia.pl