Oficjalnie: Thiago Silva opuszcza Paris Saint-Germain
27.08.2020

Paris Saint-Germain na oficjalnej stronie internetowej poinformowało o tym, że Thiago Silva opuścił klub. Wszystko wskazuje na to, że niebawem zostanie nowym zawodnikiem Chelsea FC. 

Od dłuższego czasu w mediach informowano, że Thiago Silva po wygaśnięciu umowy pożegna się z zespołem “paryżan”. Najprawdopodobniej już niedługo zostanie ogłoszony jako nowy zawodnik Chelsea FC. O przenosinach do tego klubu donosił m.in. uznany dziennikarz w kwestii transferu Fabrizio Romano.

Długa przygoda w Paryżu

Thiago Silva został zawodnikiem Paris Saint-Germain latem 2012 roku, przechodząc na zasadzie transferu definitywnego z Milanu. Brazylijczyk przez lata stanowił o sile defensywy “paryżan”. W czasie pobytu w tym klubie sięgał siedmiokrotnie po mistrzostwo Ligue 1. Jednak nie udało mu się zdobyć żadnego europejskiego trofeum. Najbliżej tego celu był w ubiegłym sezonie, gdy w finale Ligi Mistrzów Paris Saint-Germain uległo Bayernowi Monachium.

Lek na problemy defensywne

Niewątpliwie Thiago Silva ma być wzmocnieniem formacji defensywnej Chelsea. Drużyna “The Blues” co prawda, zajęła czwartą pozycję w Premier League, jednak żadna z drużyn pierwszej dziesiątki tabeli ligowej nie straciła tylu bramek. Doświadczony Brazylijczyk zapewne z miejsca stanie się najlepszym środkowym obrońcą zespołu. Dodatkową interesującą informacją jest fakt, że będzie to pierwsza przygoda zawodnika z Premier League.