Oficjalnie: Pepe Reina zawodnikiem S.S. Lazio
27.08.2020

Oficjalna strona internetowa S.S. Lazio poinformowała o tym, że Pepe Reina został zawodnikiem klubu. Bramkarz podpisał z zespołem “Biancocelesti” kontrakt do 30 czerwca 2022 roku.

Doczekali się fani Lazio pierwszego transferu w letnim oknie transferowym. Z pewnością przez długi czas liczyli, że klub zasilili David Silva, lecz ten ostatecznie zdecydował się na powrót do Hiszpanii, wybierając Real Sociedad.

Rozdział: Lazio

Pepe Reina to bramkarz, który niewątpliwie swój szczyt kariery ma za sobą, jednak w dalszym ciągu chce grać. W styczniu tego roku trafił do Aston Villi, będąc wypożyczony z Milanu. Jednak jak się okazało w letnim oknie transferowym ponownie zmienił otoczenie. Tym razem został zawodnikiem wspomnianego Lazio, w którym najprawdopodobniej będzie pełnił rolę zmiennika Tomasa Strakoshy. Wydaje się, że Reina powinien otrzymać swoje szanse w następnym sezonie, ponieważ “Biancocelesti” będą rywalizować na trzech frontach.

Bogate doświadzczenie

Doświadczony bramkarz ma na swoim koncie wiele trofeów klubowych, lecz najważniejsze zdobył, będąc członkiem reprezentacji. Dwukrotnie wraz z Hiszpanią sięgał po Mistrzostwo Europy oraz raz po Mistrzostwo Świata. Jednak we wszystkich tych turniejach pełnił rolę rezerwowego bramkarza. Łącznie na turniejach rangi mistrzowskiej (Europy, Świata) wystąpił dwa razy.

Fot. Twitter S.S.Lazio