Mikael Ishak z dubletem! Lech Poznań z awansem

27.08.2020

Mamy drugie zwycięstwo polskiej drużyny w pierwszej rundzie eliminacji do Ligi Europy. Lech Poznań nie zawiódł oczekiwań fanów. Drużyna prowadzona przez Dariusza Żurawia pokonała łotewski klub – Valmiera FC 3:0.

Przed spotkaniem znaliśmy już wyniki pozostałych drużyn, które grały w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej do Ligi Europy. Piast Gliwice ku zaskoczeniu wielu kibiców okazał się lepszy od Dynama Mińsk. Natomiast Cracovia była bez szans w spotkaniu ze szwedzkim klubem Malmö FF.

Wielki mecz Ishaka

Bezsprzecznym bohaterem spotkania okazał się Mikael Ishak. Jednak na początku spotkania nie było tak kolorowo. Lech Poznań męczył się z niżej notowanym rywalem, remisując bezbramkowo do przerwy. W drugiej połowie odpalił się napastnik „Kolejorza”. Najpierw na strzał z dystansu zdecydował się Moder, piłka odbiła się od zawodnika przyjezdnych i trafiła w słupek. Jednak pierwszy przy futbolówce był wspomniany snajper i pewnie dobił ją do bramki. Sporym sprytem wykazał się przy drugim golu, gdy otrzymał doskonałe podanie w pole karneod Pedro Tiby. Wykończenie było równie imponujące i Ishak miał na koncie drugą bramkę.

Awans

W końcówce spotkania awans drużyny Lecha Poznań przypieczętował Filip Szymczak, dla którego była to druga bramka w pierwszej drużynie „Kolejorza”. Zespół prowadzony przez Dariusza Żurawia całkowicie zdominował ekipę Valmiery w drugiej połowie, w pełni zasłużenie awansując do drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy.

Lech Poznań – Valmiera FC 3:0 (0:0)

1:0 Mikael Ishak 59′

2:0 Mikael Ishak 78′

3:0 Filip Szymczak 88′

Lech: Bednarek; Gumny, Satka, Crnomarković, Puchacz, Tiba (80. Marchwiński), Moder, Kamiński (64. Czerwiński), Ramirez, Jóźwiak (C), Ishak (84. Szymczak)

Valmiera: Soloha; Musolitins, Badmus, Selestins, Karklins (C), Fals, Dians, Jaunzems (83. Skopenko), Silagadze (46. Zadems), Zorzinju (77. Gueije), Tolu