Manchester City jest gotowy złożyć ofertę za Leo Messiego! “The Citizens” są w stanie poświęcić trzech piłkarzy
28.08.2020

Lionel Messi poinformował o chęci odejścia z FC Barcelony, czym wywołał lawinę pytań. Najważniejszym z nich jest to, gdzie mógłby wylądować argentyński zawodnik. Na największego faworyta w pozyskaniu Messiego wyrasta Manchester City.  

We wtorek cały piłkarski świat obiegła informacja o tym, że Leo Messi złożył dokumenty formalne, w których napisał o chęci odejścia i przedwczesnego rozwiązania kontraktu z FC Barceloną. Klub potwierdził, że otrzymał faks od argentyńskiego zawodnika.

Oferta “Citizens”

No i się zaczęło! Wiele mediów spekulowało, dokąd może trafić gwiazdor “Dumy Katalonii”. Wczoraj “EsportsRAC1” poinformowało o tym, że Manchester City prowadzi negocjacje z Lionelem Messim, oferując mu dwuletni kontrakt oraz taką samą płacę, jaką ma w FC Barcelonie. Argentyńczyk żąda jednak gwarancji pracy z Pepem Guardiolą. Natomiast dzisiaj dziennikarz Dídac Peyret oznajmił, że “The Citizens” są w stanie zaoferować za Messiego 100 milionów euro. Dodatkowo dokładając do transferu trzech zawodników (Bernardo Silva, Gabriel Jesus i Erica Garcia).

Ciężka sytuacja

Po zaskakującej decyzji Leo Messiego wielu kibiców zaczęło się gromadzić pod budynkiem biurowym FC Barcelony. Sympatycy “Dumy Katalonii” żądali dymisji obecnego prezydenta klubu, Josepa Marii Bartomeu, lecz jak do tej pory taka decyzja nie miała miejsca. Według “TV3” hiszpański działacz zrezygnuje z zajmowanego stanowiska, jeśli dzięki temu Leo Messi zostanie w klubie. Jednak Bartomeu ma jeden warunek, Argentyńczyk musi o tym powiedzieć oficjalnie.