Radosław Majewski piłkarzem Wieczystej Kraków
28.08.2020

Potwierdziły się doniesienia mediów  – Radosław Majewski piłkarzem Wieczystej Kraków. Z klubem z Okręgówki podpisał dwuletni kontrakt. 

Zespół Przemysława Cecherza został zasilony przez kolejnego już reprezentanta Polski, Radosława Majewskiego, który w narodowych barwach wystąpił dziewięć razy. Tym samym właściciel klubu Wojciech Kwiecień potwierdza, że chce zbudować drużynę, która lada moment mogłaby rywalizować z tymi z poziomu centralnego.

Wieczysta złożona z reprezentantów Polski

Radosław Majewski jest czwartym piłkarzem Wieczystej, który zaliczył występy w drużynie narodowej. Takie na swoim koncie mają jeszcze Sławomir Peszko, Piotr Madejski i Michał Miśkiewicz.

Nie da się ukryć, że skład Wieczystej imponowałby nawet na poziomie 2. Ligi, a co dopiero Okręgówki, w której piłkarze Cecherza po trzech spotkaniach na koncie mają 9 punktów. Bilans bramkowy także robi wrażenie, ponieważ Wieczysta strzeliła 13 bramek, a straciła tylko jedną.

Majewski na emeryturze

Z całą pewnością Radosław Majewski może w Wieczystej liczyć na zarobki zbliżone do tych, które otrzymuje Sławomir Peszko, czyli około 40 tysięcy złotych za miesiąc gry. Tak dobrego kontraktu nie dostałby już raczej w żadnym polskim klubu, a na kolejny zagraniczny już chyba nie miał ochoty, po tym jak przez pół roku reprezentował barwy australijskiego klubu Western Sydney Wanderers.

Mam ambicje, aby nadal występować w wyższej klasie rozgrywkowej, ale po roku kiedy nie grałem ciężko było wrócić. Wieczysta Złożyła mi ofertę i okazała się najkonkretniejsza. Widać było, że trener mnie chciał i widział w drużynie. A to, że czuje się wsparcie trenera czy prezesa jest bardzo ważne – powiedział po podpisaniu kontraktu Majewski.