Chelsea coraz mocniejsze. Thiago Silva zasilił drużynę Franka Lamparda
28.08.2020

Wczoraj Paris Saint-Germain na oficjalnej stronie internetowej poinformowało o tym, że Thiago Silva opuścił klub. Był to zwiastun jego przenosin do Chelsea, która zbroi się coraz mocniej na start sezonu. 

Od dłuższego czasu w mediach informowano, że Thiago Silva po wygaśnięciu umowy pożegna się z zespołem “paryżan”, w którym spędził aż osiem lat. I trzeba przyznać, że były one udane pomimo tego, iż PSG w tym czasie nie sięgnęło po trofeum Ligi Mistrzów. Brazylijczyk był bowiem akurat tym graczem, który nie zawodził prawie nigdy.

Ambicje Thiago Silvy

Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę dołączyć do Chelsea FC. Cieszę się, że mogę być częścią drużyny Franka Lamparta. Jestem tutaj, by walczyć o trofea. Nie mogę się doczekać gry na Stamford Bridge – powiedział Silva po podpisaniu kontraktu z klubem.

Cieszymy się, że podpisaliśmy kontrakt z zawodnikiem o kwalifikacjach światowej klasy. Przez wiele lat występował on na najwyższym poziomie i nie mamy wątpliwości, że jego doświadczenie i jakość pozwoli na rozwój talentów naszych młodych piłkarzy. On doskonale pasuje do naszego klubu – dodała dyrektor Chelsea, Marina Granowskaja.

Lek na problemy defensywne

Niewątpliwie Thiago Silva ma być wzmocnieniem formacji defensywnej Chelsea. Drużyna “The Blues” co prawda, zajęła czwartą pozycję w Premier League, jednak żadna z drużyn pierwszej dziesiątki tabeli ligowej nie straciła tylu bramek. Doświadczony Brazylijczyk ma pomóc, by to się zmieniło.

Thiago Silva jest kolejnym wzmocnieniem Chelsea w tym okienku transferowym. Wcześniej do drużyny dołączyli Malang Sarr, Ben Chilwell, Timo Werner oraz Hakim Ziyech. Wszystkie te transfery wydają się naprawdę bardzo dobrze przemyślane i chyba nastał moment, w którym “The Blues” trzeba zacząć poważnie rozważać w kontekście walki o mistrzostwo Anglii.