Robert Lewandowski: “Staram się jak mogę, by promować Polskę”
29.08.2020

Robert Lewandowski nie tak dawno osiągnął swój wymarzony cel. W końcu sięgnął po tytuł Ligi Mistrzów, wygrywając całe rozgrywki wraz z Bayernem Monachium. 

Bayern Monachium w finale najważniejszych europejskich rozgrywek pokonał 1:0 drużynę Paris Saint-Germain. Dla “Bawarczyków” był to szósty triumf w Pucharze Europy, natomiast trzeci odkąd noszą one nazwę wspomnianej Ligi Mistrzów.

Złota Piłka

W rozmowie z Mateuszem Skwierawskim dla “WP Sportowe Fakty” polski napastnik opowiedział m.in. o tym, komu wręczyłby nagrodę Złotej Piłki.

– Sobie – oznajmił piłkarz. – Z Bayernem wygraliśmy wszystko, co się dało. W każdych rozgrywkach: Bundeslidze, Pucharze Niemiec i Lidze Mistrzów, byłem najlepszym strzelcem. Rozumiem, że nacisk innych stron na innego zawodnika może być większy. Ale nie jest tak, że każdy piłkarz, osiągając to co ja, wygrałby Złotą Piłkę? – dodał.

Promocja kraju

Robert Lewandowski we wspomnianym wywiadzie został poproszony o wymienienie najlepszych polskich piłkarzy w historii.

Trudno porównać obecny futbol do tego sprzed 40 lat. Teraz intensywność jest zdecydowanie inna. Wiele legend grało w reprezentacji. Zawodników, którzy zdobywali medale na wielkich turniejach. Ja wolę się skupić na tym co tu i teraz. Jestem dumny z tego, co zrobiłem na przestrzeni ostatnich lat. Pokazałem, że chłopak z małej mieściny pokonał długą drogę i osiągnął sukces. Staram się jak mogę, by promować Polskę. Pokazać, że u nas też można. Tylko trzeba włożyć w to dużo wysiłku – stwierdził Lewandowski.