Krzysztof Piątek ponownie zmieni klub? Fiorentina zainteresowana napastnikiem
29.08.2020

“Corriere dello Sport” poinformowało o tym, że Fiorentina złożyła ofertę za Krzysztofa Piątka, jednak Hertha BSC odrzuciła tę propozycję. 

Krzysztof Piątek do Herthy Berlin trafił zimą tego roku, lecz niewykluczone, że polski napastnik po raz kolejny zmieni otoczenie. Zainteresowanie polskim napastnikiem przejawia Fiorentina, lecz na razie bezskutecznie.

Kość niezgody

Jak donosi “Corriere dello Sport” przedstawiciele “Violi” złożyli już pierwszą ofertę, według której Piątek miałby zostać wypożyczony do włoskiego klubu, a po sezonie obowiązkowo wykupiony za kwotę 20 milionów euro. Hertha BSC odrzuciła tę propozycję z uwagi na dwie sprawy. Pierwszą z nich jest to, że “Stara Dama” oczekiwałaby natychmiastowej zapłaty za zawodnika, natomiast drugim problemem jest rozbieżność w samej kwocie. Niemiecki klub żąda za Krzysztofa Piątka 25 milionów euro.

Powrót do upragnionych rozgrywek?

Niewątpliwie swój najlepszy czas w karierze piłkarskiej Krzysztof Piątek przeżywał właśnie na Półwyspie Apenińskim. Napastnik reprezentował barwy dwóch klubów: Genui CFC oraz Milanu. Szczególnie udany okres miał w tym pierwszym zespole, co poskutkowało przenosinami do drużyny “Rossoneri”. Łącznie na boiskach Seria A polski napastnik wystąpił w 55 meczach, zdobywając w nich dwadzieścia sześć bramek oraz notując jedną asystę. Dodatkowo Piątek został królem strzelców Pucharu Włoch w sezonie 2018/2019.