Robert Lewandowski skomentował porażkę mistrza Polski: “Piłkarze Legii przecież potrafią grać”
29.08.2020

Legia Warszawa w kompromitujący sposób odpadła z eliminacji do Ligi Mistrzów. Drużyna prowadzona przez Aleksandara Vukovicia przegrała z Omonią Nikozja 0:2. Porażkę “Legionistów” skomentował Robert Lewandowski. 

Polski klub po raz kolejny nie zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Legia Warszawa zakończyła swoje zmagania w tych rozgrywkach już w drugiej rundzie kwalifikacyjnej do tych rozgrywek. Pogromcą “Legionistów” okazał się cypryjski klub – Omonia Nikozja.

Przygotowanie

Głos w sprawie porażki Legii Warszawa zabrał Robert Lewandowski, który dla “Onet Sport” skomentował klęskę drużyny Mistrza Polski.

– Nie oglądałem tego spotkania. Gdy usłyszałem wynik, zadałem sobie pytanie, dlaczego polski klub odpada tak szybko w Lidze Mistrzów. Potrzebna byłaby pewnie głębsza analiza. W Polsce często jest problem, że w pierwszych meczach po okresie przygotowawczym kluby nie potrafią grać na najwyższym poziomie. Trzeba się zastanowić, gdzie leży problem, dlatego od razu nie mogą pokazać najlepszej formy – powiedział Lewandowski.

Potrafią grać

We wspomnianej rozmowie Lewandowski zapewnia, że Legia w trakcie sezonu pokonałaby Omonię Nikozja.

– Piłkarze Legii przecież potrafią grać, drużyna ma na tyle duży potencjał, że w trakcie sezonu pewnie pokonałaby Omonię. To podobno nie tak, że Legia atakowała i nie miała szczęścia. Słyszałem, że była słabszą drużyną. Może fizycznie nie czuła się najlepiej? Jeśli tak jest, nie możesz pokazać pełni możliwości – ocenił polski napastnik.