Oficjalnie: Damian Kądzior piłkarzem Eibar!
29.08.2020

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia dotyczące nowego pracodawcy Damiana Kądziora. Reprezentant Polski podpisał kontrakt z SD Eibar. 

Polak związał się z hiszpańskim klubem trzyletnią umową. 28-latek przez ostatnie dwa sezony był zawodnikiem Dinama Zagrzeb. Kwota transferu wyniosła około dwóch milionów euro.

Świetne statystyki

Damian Kądzior zaliczył bardzo udany pobyt w drużynie z Chorwacji. Wraz z Dinamem dwukrotnie został mistrzem kraju. Jeśli chodzi o indywidualne statystyki, prawoskrzydłowy w 77 spotkaniach strzelił 21 bramek oraz zanotował 22 asysty. Ligowe liczby miał naprawdę świetne. Gorzej natomiast wyglądały już te dotyczące rozgrywek Ligi Mistrzów. Polak podczas spotkań w europejskich pucharach z reguły był zawodnikiem rezerwowym. Nie jest tajemnicą, że Dinamo Zagrzeb stawia na promowanie młodych graczy i ich sprzedaż za duże pieniądze. Najlepszym oknem wystawowym są właśnie mecze w Lidze Mistrzów czy Lidze Europy. Szkoleniowiec chorwackiej ekipy wolał zatem postawić na młodszych piłkarzy niż na 28-letniego Polaka. Gdy jednak nadarzyła się okazja, aby nieco zarobić na sprzedaży Kądziora, Dinamo nie robiło specjalnych przeszkód przy transferze zawodnika do ligi hiszpańskiej.

Co czeka Kądziora w Hiszpanii?

Czy reprezentant Polski będzie w stanie wywalczyć sobie miejsce w podstawowym składzie Eibaru? Jak doskonale wiadomo, La Liga to nie są najprostsze rozgrywki dla polskiego piłkarza występującego w polu. W XXI wieku praktycznie tylko Grzegorz Krychowiak może z czystym sumieniem powiedzieć, że osiągnął sukces występując w lidze hiszpańskiej. Co istotne, Eibar jest dosyć specyficzną drużyną jak na hiszpańskie warunki. Trener Jose Luis Mendilibar uwielbia walecznych, pracowitych piłkarzy. Opis ten idealnie pasuje do Kądziora.

Fot. Twitter Eibar SD