Debiut nowych graczy Chelsea. Gol Timo Wernera, kontuzja Hakima Ziyecha
29.08.2020

Chelsea zremisowała 1:1 w sparingowym meczu przeciwko Brighton. Pierwszą bramkę dla “The Blues” zdobył Timo Werner. 

Niemiec wpisał się na listę strzelców już w czwartej minucie spotkania. Spory udział w bramkowej akcji londyńczyków miał również inny z nowych nabytków Chelsea, Hakim Ziyech.

Ogromne nadzieje

Oczywiście ciężko wysnuwać jakieś daleko idące wnioski po meczu sparingowym. Prawdziwy sprawdzian dla nowych graczy “The Blues” nadejdzie wraz z rozpoczęciem nowego sezonu Premier League. Ciężko jednak nie zauważyć, jak ogromne nadzieje są pokładane w Wernerze czy Ziyechu. Praktycznie od czasów Diego Costy na Stamford Bridge nie zagościł napastnik, który gwarantowałby ponad 20 bramek w sezonie. Swoje przebłyski w minionych rozgrywkach miał zarówno Tammy Abraham jak i Olivier Giroud, lecz wydaje się, że żaden z wymienionych snajperów nie będzie w stanie wziąć na siebie odpowiedzialności w seryjnym zdobywaniu bramek.

Kontuzja Ziyecha

Radość ze strzelonej bramki przez Wernera zmieszała się jednak z niepokojem fanów “The Blues” o stan zdrowia Hakima Ziyecha. Marokańczyk w starciu z Brighton doznał urazu kostki. Piłkarz z tego powodu musiał przedwcześnie opuścić boisko. Frank Lampard tuż po spotkaniu zapewnił jednak, że nie jest to nic poważnego. Ziyech znajdzie się pod obserwacją lekarzy przez kilka najbliższych dni.

Fot. Twitter Timo Werner