Strzeleckie popisy Polaków w MLS. Bramki Kacpra Przybyłki oraz Jarosława Niezgody [WIDEO]

30.08.2020

Świetne występy Polaków w lidze MLS. Bramki dla swoich drużyn zdobyli Kacper Przybyłko oraz Jarosław Niezgoda.

Philadelphia Union dzięki golom Przybyłki wysoko pokonała DC United. Portland Timbers zremisowało natomiast w szalonym meczu z Real Salt Lake.

Dwa gole i asysta

Imponujące spotkanie zaliczył zwłaszcza pierwszy z wymienionych napastników. Kacper Przybyłko strzelił dwie bramki i zanotował asystę, a jego zespół wygrał 4:1. Polak już po 16. minutach spotkania dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Warte zapamiętania jest zwłaszcza drugie trafienie Polaka.

W 61. minucie Przybyłko zaliczył jeszcze asystę przy trafieniu Brendana Aaronsona. Wliczając spotkania w ramach turnieju „MLS is Back”, w bieżącym sezonie polski napastnik w jedenastu meczach czterokrotnie pokonywał bramkarzy rywali.

Bramka Niezgody

Występ Kacpra Przybyłki to nie jedyny powód do radości dla polskich kibiców. Swoją bramkę dorzucił również Jarosław Niezgoda. Były napastnik m.in. Legii Warszawa wyszedł w podstawowym składzie Portland Timbers i zdobył gola w 21. minucie spotkania. Dokonał tego w ważnym momencie, zaledwie dwie minuty po trafieniu dla ekipy Real Salt Lake. Niezgoda dał swojemu zespołowi prowadzenie 2:1. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 4:4.

Jarosław Niezgoda wystąpił do tej pory w dziewięciu meczach Portland Timbers, strzelając dla swojego zespołu cztery gole. Wraz z drużyną sięgnął po zwycięstwo w turnieju „MLS is Back”.