Oficjalnie: Matt Doherty podpisał kontrakt z Tottenhamem
30.08.2020

Kolejne wzmocnienie ekipy Tottenhamu stało się faktem. “Koguty” podpisały kontrakt z Mattem Dohertym. 

Prawy defensor występował do tej pory w barwach Wolverhampton. Irlandczyk podpisał z nowym pracodawcą czteroletnią umowę. Tottenham zapłacił za zawodnika 16,5 miliona funtów.

Następca Auriera?

Od dawna było wiadomo, że Jose Mourinho będzie chciał poczynić odpowiednie wzmocnienia na prawej stronie defensywy. W drużynie został zaledwie jeden piłkarz występujący na tej pozycji. Jest nim Serge Aurier, który w dodatku nie cieszy się dużym zaufaniem u portugalskiego menedżera. Mourinho wolałby piłkarza mocniej pracującego w defensywie. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej często zapomina o swoich podstawowych boiskowych obowiązkach. Odpowiedzią na prośby Portugalczyka jest pozyskanie Matta Doherty’ego. Irlandczyk ostatnie siedem lat spędził w drużynie Wolverhampton, z którą w 2018 roku awansował do Premier League. W ciągu dwóch ostatnich sezonów 28-latek opuścił zaledwie dwa ligowe mecze! Taki żelazny żołnierz z pewnością przyda się menedżerowi “Kogutów”.

Kolejny transfer

To już trzecie wzmocnienie Tottenhamu w bieżącym okienku transferowym. Wcześniej londyński klub pozyskał Pierre’a-Emile’a Hojbjerga z Southampton. Duńczyk kosztował tyle samo co Doherty. “Spurs” podpisali również kontrakt z doświadczonym Joe Hartem. Były reprezentant Anglii stał się wolnym zawodnikiem, odkąd wygasła jego umowa z drużyną Burnley.

Fot. Twitter Tottenham