Piast Gliwice z drugą ligową porażką. Pogoń Szczecin pokonuje drużynę wicemistrza Polski

30.08.2020

Fatalnie nowy sezon rozpoczęła drużyna Piasta Gliwice. Podopieczni Waldemara Fornalika zanotowali drugą ligową porażkę.

Po ubiegłotygodniowej przegranej w starciu ze Śląskiem Wrocław (0:2), tym razem piłkarze z Gliwic ulegli na własnym stadionie Pogoni Szczecin 0:1. Gola dla gości zdobył Aleksander Gorgon.

Przebieg meczu

Pierwsza połowa nie była z pewnością porywającym widowiskiem. Obie drużyny oddały zaledwie jeden celny strzał na bramkę rywali. Nic zatem dziwnego, że zespoły zeszły na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Druga część gry to większa przewaga Piasta Gliwice. Cóż jednak z tego, skoro jedynego gola w meczu zdobyła drużyna Pogoni Szczecin. W 66. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Michała Kucharczyka, piłkę głową zgrał Kamil Drygas. Ta trafiła do Alexandra Gorgona, który z najbliższej odległości pokonał Frantiska Placha. Tym samym Pogoń zdobyła trzy punkty i znacznie awansowała w ligowej tabeli. Piast oraz Warta Poznań to jedyne drużyny w stawce, które po dwóch kolejkach nie mają na koncie nawet jednego punktu.

W następnej serii gier podopieczni Waldemara Fornalika zagrają na wyjeździe ze wspomnianą Wartą. Pogoń Szczecin podejmie natomiast na własnym stadionie Wisłę Kraków.

Piast Gliwice – Pogoń Szczecin 0:1 (0:0)

0:1 – Aleksander Gorgon 66′

Piast: Plach – Holubek, Czerwiński, Huk, Rymaniak, Lipski, Sokołowski (78′ Jodłowiec), Badia (70′ Parzyszek), Steczyk (56′ Pyrka), Świerczok, Żyro (56′ Vida)

Pogoń: Stipica – Bartkowski, Kostas, Zech, Matynia, Żurawski (61′ Kacper), Drygas (74′ Dąbrowski), Kucharczyk (91′ Stec), Kowalczyk (91′ Hostikka), Gorgon (74′ Cibicki), Frączczak.