Oficjalnie: Claudio Bravo zawodnikiem Betisu
30.08.2020

Oficjalna strona internetowa Realu Betis poinformowała o tym, że nowym zawodnikiem tego klubu został Claudio Bravo. 

Chilijczyk trafił do Realu Betis na zasadzie wolnego transferu po tym, jak wygasła jego umowa z Manchesterem City. Natomiast z hiszpańskim klubem związał się rocznym kontraktem, który może zostać przedłużony o kolejne dwanaście miesięcy.

Powraca do Hiszpanii

Tym samym Claudio Bravo powraca do Hiszpanii, gdzie występował już wcześniej w dwóch zespołach. Najpierw latem 2006 roku został zawodnikiem Realu Sociedad. Piłkarzem tego klubu był przez osiem lat, jednak największe sukcesy odniósł, gdy grał w FC Barcelonie. Zawodnikiem “Dumy Katalonii” został w 2014 roku, sięgając wraz z tym klubem dwukrotnie po mistrzostwo Hiszpanii (2014/2015, 2015/2016), ale także po triumf w Lidze Mistrzów (2014/2015).

Nie zachwycił w Anglii

Po przygodzie w FC Barcelonie latem 2016 roku przeszedł do Manchesteru City. Trenerem “The Citizens” był Pep Guardiola, który miał szukać bramkarza umiejącego grać nogami. Bravo w Anglii jednak nie zachwycał i już rok później doszedł mu konkurent w postaci Edersona. Chilijczyk zaczął zdecydowanie rzadziej pojawiać się na murawie. Łącznie w barwach Manchesteru City uzbierał 61 występów, w których zanotował dwadzieścia czystych kont.

Fot. Twitter Real Betis