Manchester City przygotowany na prezentację Leo Messiego
31.08.2020

Cały czas nie jest znana przyszłość Leo Messiego. Argentyńczyk jest zdecydowany na opuszczenie Barcelony. Klub nie chce jednak wyrazić na to zgody. 

Ogromne zamieszanie nie przeszkadza Manchesterowi City. Jak informuje Marcelo Bechler, “Obywatele” są przygotowani na ogłoszenie transferu Leo Messiego.

Coraz więcej punktów spornych

Im bliżej rozpoczęcia kolejnego sezonu, tym pojawia się coraz więcej niejasności dotyczących przyszłości gwiazdora “Dumy Katalonii”. Pomimo wyraźnych deklaracji piłkarza mówiących o chęci opuszczenia klubu, włodarze Barcelony nie zamierzają ułatwiać piłkarzowi drogi odejścia. Jak wynika z medialnych informacji, Josep Maria Bartomeu nie sprzeda Messiego za mniej niż 700 milionów euro! Tyle właśnie wynosi klauzula odejścia wpisana w umowę Argentyńczyka. Na temat ważności kontraktu wypowiedziała się La Liga, przyznając rację klubowi. W tej sprawie pojawiły się bowiem duże nieścisłości.

Umowa jest obecnie w mocy. Zawiera klauzulę odejścia, która zostałaby zastosowana w przypadku, gdyby Leo Messi zdecydował się na wcześniejsze odejście z klubu – informuje La Liga.

City szykuje się do złożenia oferty?

Wydawałoby się, że powyższe informacje ostudzą nieco zapał potencjalnych kupców zainteresowanych pozyskaniem Messiego. Wygląda jednak na to, że Manchester City i tak złoży ofertę za Argentyńczyka. Jak podaje Bechler, angielski klub stara się o archiwalne nagrania z występów Messiego, które mają zostać wykorzystane przy jego prezentacji na Etihad. Uważacie, że “Obywatele” rzeczywiście sprowadzą gwiazdora do niebieskiej części Manchesteru?