Lech Poznań oraz Piast Gliwice poznały rywali w Lidze Europy
31.08.2020

Polskie drużyny poznały rywali w drugiej rundzie eliminacji do Ligi Europy. W Poznaniu oraz Gliwicach panują pewnie skrajnie różne nastroje. 

Piast Gliwice rozegra spotkanie z austriackim TSV Hartberg. Lech Poznań zmierzy się natomiast ze szwedzkim Hammarby. Spotkania zostaną rozegrane 17 września.

Szczęście Piasta

Podopieczni Waldemara Fornalika mogą być zadowoleni z losowania. TSV Hartberg wydaje się być najłatwiejszym rywalem, z którym mógł zmierzyć się wicemistrz Polski. Przypomnijmy, że Piast mógł trafić choćby na FC Basel. Co ważne, Piast spotkanie drugiej rundy eliminacji Ligi Europy rozegra na własnym stadionie.Najbliższy rywal polskiego zespołu awans do europejskich pucharów wywalczył dzięki krajowym play-offom. W ich finale TSV Hartberg pokonał w dwumeczu Austrię Wiedeń (3:2).

Pechowe losowanie Lecha

Podczas gdy Piast może mówić o szczęściu w losowaniu, tego samego nie może stwierdzić Lech Poznań. “Kolejorz” trafił na szwedzkie Hammarby. Oczywiście nie jest to rywal poza zasięgiem polskiego zespołu, lecz jest to na papierze najlepsza z drużyn, które mógł wylosować klub z Poznania. Dodatkowo “Lechici” rozegrają spotkanie na wyjeździe. Hammarby w poprzedni sezonie zajęło trzecią lokatę w tabeli szwedzkiej ligi. W bieżących rozgrywkach znajdują się na siódmym miejscu.