Arturo Vidal krytykuje Barcelonę: “Nie można mieć tylko 13 profesjonalnych zawodników”
31.08.2020

Atmosfera nad Camp Nou gęstnieje z każdym dniem. Krytyka pod adresem Josepa Marii Bartomeu płynie z każdej strony. 

Tym razem głos postanowił zabrać Arturo Vidal. Chilijczyk za pośrednictwem “La Tercery” skrytykował swojego pracodawcę. Środkowy pomocnik nie pierwszy raz wypowiada się na tego typu tematy.

Fatalny sezon

FC Barcelona zakończyła poprzedni sezon bez wywalczenia jakiegokolwiek trofeum. Co gorsza, zespół kompletnie skompromitował się w rozgrywkach Ligi Mistrzów, doznając sromotnej klęski w ćwierćfinałowym starciu przeciwko Bayernowi Monachium. Od momentu przegranej z Bawarczykami jesteśmy świadkami przepychanek pomiędzy Josepem Marią Bartomeu oraz Leo Messim. Głos na temat zarządzania klubem zabrał pomocnik Arturo Vidal.

Ostatnie trzy lata nie są tym, na co zasługuje FC Barcelona. Najlepsza drużyna świata nie może mieć tylko 13 profesjonalnych zawodników. DNA nie zawsze wygrywa. Messi jest najlepszy na świecie, pozaziemski, ale potrzebuje pomocy, aby osiągnąć lepsze wyniki – ocenia chilijski pomocnik.

Padnie ofiarą czystki?

Arturo Vidal może odważniej wypowiedzieć się na powyższe tematy, gdyż już niedługo najprawdopodobniej opuści Camp Nou. Ronald Koeman zamierza mocno przewietrzyć szatnie i wpuścić do niej nieco świeżej krwi. Holender ma za zadanie odmłodzić zespół. Jednym z pierwszych piłkarzy, którzy odejdą z Barcelony ma być właśnie Vidal. Zawodnikiem najmocniej interesuje się Inter Mediolan.