James Rodriguez zagra w Anglii? Kolumbijczyk coraz bliżej transferu do Evertonu

31.08.2020

Według informacji „Sky Sports” porozumienie w temacie transferu Jamesa Rodrigueza do Evertonu może mieć miejsce za mniej niż 48 godzin. 

Odejście Jamesa Rodrigueza z Realu Madryt wydaje się przesądzone. O tym, że „Królewscy” będą chcieli sprzedać kilku zawodników informowano już w mediach jakiś czas temu. Kolumbijczyk najprawdopodobniej będzie jednym z tych piłkarzy, a przyszłym klubem zawodnika miałby być Everton.

Starzy znajomi

Z pewnością wielu kibiców może dziwić taki kierunek ewentualnego transferu. Kolumbijczyk trafiłby do zespołu, który w ubiegłym sezonie Premier League zakończył zmagania dopiero na dwunastej pozycji. Skąd zatem pomysł na przenosiny do drużyny „The Toffees”? Niewątpliwie największym argumentem za transferem, jest postać trenera. Funkcję tę pełni Carlo Ancelotti, który zna piłkarza z czasów pracy w Realu Madryt oraz Bayernu Monachium.

Nie zbyt udana kampania

Bez wątpienia James Rodriguez nie jest już w takiej samej formie, jak np. podczas Mistrzostw Świata w 2014 roku, w których został królem strzelców. W ubiegłym sezonie kolumbijski pomocnik pojawiał się na murawie tylko w czternastu spotkaniach, zdobywając zaledwie jedną bramek oraz notując dwie asysty. Toteż sprzedaż zawodnika przez Real Madryt nie może dziwić.