Damian Kądzior opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski
31.08.2020

Damian Kądzior nie zagra we wrześniowych spotkaniach Ligi Narodów, w których reprezentacja Polski zmierzy się z Holandią oraz Bośnią i Hercegowiną. 

Reprezentacja Polski 4 września zmierzy się z Holandią w Amsterdamie. Trzy dni później również w roli gości “Biało-Czerwoni” zagrają z Bośnią i Hercegowiną na stadionie w Zenicy.

Problem

W komunikacie zamieszczonym w serwisie “laczynaspilka” możemy przeczytać o tym, dlaczego zgrupowanie opuszcza Damian Kądzior.

Damian Kądzior opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski. Zawodnik przeszedł badania obrazowe kolana i po konsultacji z lekarzem kadry Jackiem Jaroszewskim zadecydowano o potrzebie kilkudniowego leczenia. W związku z tym 28-letni pomocnik wraca do klubu ze ścisłymi wytycznymi postępowania. Po tygodniu zawodnik powinien wrócić do treningu. W miejsce Kądziora selekcjoner Jerzy Brzęczek nie planuje powoływać kolejnych piłkarzy.

To już trzeci zawodnik, który nie będzie dostępny na spotkania z Holandią oraz Bośnią i Hercegowiną. Wcześniej amerykańskie kluby nie wyraziły na przyjazd Przemysława Frankowskiego i Adama Buksy.

Nowe otoczenie

Damian Kądzior dwa dni temu został nowym zawodnikiem SD Eibar. Polak przeniósł się do hiszpańskiego klubu na zasadzie transferu definitywnego z Dynama Zagrzeb, w którym notował świetne statystyki. Tym razem przeszedł czas na rozgrywki La Liga. Kądzior podpisał z hiszpańskim klubem trzyletnią umowę. Eibar ma zainaugurować nowy sezon spotkaniem z Celtą Vigo.