Oficjalnie: Henrikh Mkhitaryan opuszcza Arsenal. Zawodnik przeniósł się do Romy
31.08.2020

Oficjalna strona internetowa Arsenalu poinformowała o rozwiązaniu kontraktu z Henrikhem Mkhitaryanem. Ormianin dołączył na zasadzie wolnego transferu do Romy.

Arsenal poinformował o tym, że kontrakt z piłkarzem został rozwiązany za porozumieniem obu stron. Piłkarz zasilił szeregi włoskiej Romy, lecz jak do tej pory nie są znane szczegóły umowy.

Nie zbyt udana przygoda

Z pewnością nie tak wyobrażali sobie kibice “Kanonierów” przygodę Mkhitaryana z ich klubem. Piłkarz trafił do Arsenalu w styczniu 2018 roku, przechodząc także z angielskiego klubu, Manchesteru United. Ormianin nie zachwycał swoimi statystykami w barwach zespołu “Kanonierów”. Łącznie dla tego klubu wystąpił w 59 spotkaniach, gromadząc na swoim koncie dziewięć bramek oraz trzynaście asyst. Wraz z Arsenalem nie zdołał sięgnąć po żadne trofeum.

Odbudowa w Romie

Bez wątpienia przejście do Romy okazało się lepszym posunięciem. Piłkarz został wypożyczony do tego klubu w ubiegłym sezonie i to tam zaczął się spisywać coraz lepiej. W dwudziestu dwóch spotkaniach Serie A skrzydłowy dziewięciokrotnie trafiał do siatki rywali oraz pięciokrotnie asystował przy bramkach kolegów. Dobra gra zaowocowała tym, że Roma zdecydowała się pozyskać zawodnika.

Fot. Twitter Henrikh Mkhitaryan