Ekstraklasa: Cracovia – Zagłębie Lubin. Typ na remis po kursie 3.25
16.08.2018
kurs 3.25
Ekstraklasa
Cracovia - Zagłębie Lubin
X

Z jednej strony zespół, który czeka na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie (Cracovia). Z drugiej drużyna mogąca się pochwalić efektownym początkiem ligowych rozgrywek (dwa zwycięstwa), po których przyszły dwie porażki (Zagłębie Lubin). Obie ekipy liczą teraz na przełamanie w bezpośrednim pojedynku.

– Z Jagiellonią mieli sporo pecha, bo Marian Kelemen obronił rzut karny, a potem dobitkę. W Zagłębiu jest kilku klasowych piłkarzy i to takich, którzy dysponują dobrym strzałem z dystansu, co czym się przekonaliśmy w ostatnim spotkaniu z nimi. Musimy na to zwrócić uwagę – przestrzega swoich podopiecznych trener Cracovii, Michał Probierz.

Szkoleniowiec Pasów nie chce też komentować tego, co dzieje się obecnie w zespole Miedziowych. Chodzi o odesłanie przez trenera Mariusza Lewandowskiego na trybuny jednego z liderów drużyny Zagłębia, Filipa Starzyńskiego. – Skupiamy się na sobie, bo mamy nad czym pracować. Chcę scalić ten zespół i poprawić naszą grę, zwłaszcza w ofensywie. Musimy w meczu strzelać dwa, trzy gole – powiedział Probierz.

Nic dziwnego, bo trenerowi Cracovii nie brakuje problemów kadrowych od początku sezonu.  Poważne kontuzje leczą Gerard Oliva (zerwane więzadła w kolanie) i Adrian Danek (uszkodzony staw łokciowy). Ponadto, z powodów rodzinnych do Hiszpanii wrócił skrzydłowy Elady, a jeden z liderów drużyny w poprzednim sezonie – Miroslav Covilo – po przepychankach z klubem z Krakowa finalizuje transfer do szwajcarskiego FC Lugano.

W meczu przeciwko Miedziowym trener Cracovii nie będzie też mógł skorzystać również z Michala Siplaka i Antoniniego Culiny. Jak widać, Michał Probierz ma niezły ból głowy i musi obecnie liczyć na dobrą dyspozycję takich piłkarzy jak widoczny na zdjęciu Milan Dimun, który zaliczył solidny występ w ostatnim, wyjazdowym meczu z Pogonią.

Czy jednak tak osłabiona kadrowo Cracovia ma szansę na wygraną i trzy punkty w starciu z Zagłębięm? Ten rywal ostatnio “nie leży” Pasom w meczach na ich stadionie. Miedziowi z pięciu ostatnich wizyt w Krakowie przegrali tylko jedną (2-2-1).

Naszym zdaniem teraz obie ekipy mogą spotkać się w połowie drogi i zaliczyć remis w bezpośrednim pojedynku, tak jak to miało miejsce podczas ostatniej wizyty Zagłębia na boisku Cracovii (2:2). Z bukmacherskiej oferty wybieramy zakład na remis po kursie 3.25 oferowanym przez firmę Totolotek. Najbliżej nam do wyniku 1:1, dlatego można też rozważyć typ “obie strzelą gola” (BTS) po kursie 1.75.