Ekstraklasa: Mecz niepokonanych w Zabrzu. Prawdopodobny remis
18.08.2018
kurs 3.10
Ekstraklasa
Górnik - Lechia
X

W sobotę w Zabrzu zmierzą się zespoły, które w tym sezonie nie zaznały jeszcze goryczy porażki. Górnik na koncie ma jedno zwycięstwo i trzy remisy, a Lechia po dwa zwycięstwa i remisy. Wcale byśmy się nie zdziwili, gdyby w tym spotkaniu padł remis. Początek godzina 20.30.

To będzie 43 spotkanie pomiędzy tymi drużynami. Lepszym bilansem legitymuje się Górnik, który wygrał 18 pojedynków. Lechia Gdańsk wygrała 11 meczów, a trzynaście razy padł remis. Zespół z Trójmiasta ostatni raz w Zabrzu wygrał w sezonie 2014.15 (1:0). Kolejne cztery pojedynki tych zespołów kończyły się remisami 1:1.

Trener Górnika przed spotkaniem nie ma żadnych problemów kadrowych. – Czeka nas bardzo ciekawe spotkanie. W poprzednich meczach Lechia pokazała bardzo ofensywny styl gry, szczególnie na wyjazdach. Ustabilizowali skład i na pewno będą dobrze przygotowani do tego spotkania. Zrobimy wszystko, żeby punkty zostały w Zabrzu. Chcemy strzelać jak najwięcej goli, żeby nasze spotkania były emocjonujące i ściągały na trybuny dużo kibiców – mówił przed meczem Marcin Brosz.

Do Zabrza trener Piotr Stokowiec zabrał 20 piłkarzy. W szerokiej kadrze znaleźli się Egy Maulana Vikri, Konrad Michalak i Artur Sobiech, którzy mogą zadebiutować w barwach biało-zielonych w ekstraklasie. Przebudowana zostanie defensywa. W zespole nie ma Pawła Stolarskiego, który przeszedł do Legii Warszawa, a Błażej Augustyn jest kontuzjowany. – Nie jest to komfortowa sytuacja, bowiem obrona w dotychczasowej konfiguracji spisywała się naprawdę dobrze – podkreśla Jarosław Bieniuk, asystent Stokowca.

My w tym spotkaniu stawiamy na remis. Totolotek oferuje kurs na takie zdarzenie 3.10. Wydaje się, że obie drużyny mają na tyle dobrych napastników, że ten mecz nie powinien zakończyć się bez zdobytych bramek. Stawka na obie strzelą wynosi 1.65.