Mateusz Wdowiak odsunięty od składu Cracovii. “Patrzymy na dobro klubu”

Mateusz Wdowiak został odsunięty od pierwszej drużyny Cracovii z powodu nieprzedłużenia kontraktu. Michał Probierz tłumaczy tę decyzję dobrem klubu.

Jeszcze niedawno był bohaterem Cracovii

Mateusz Wdowiak jest wychowankiem Cracovii i w jej barwach rozegrał 152 mecze, w których zdobył 13 goli i zaliczył 22 asysty. Wydaje się, że piłkarz na stałe utkwi w pamięci kibiców “Pasów” ze względu na finał Pucharu Polski. To właśnie gol 24-latka dał zespołowi z Krakowa zwycięstwo z Lechią i pierwsze takie trofeum w historii klubu.

Do niedawna pozycja Mateusza Wdowiaka w zespole wydawała się mocna. Piłkarz zresztą na początku sezonu występował od pierwszej minuty w kolejnych spotkaniach. Ostatnio piłkarz jednak nie znalazł się w kadrze meczowej.

“Patrzymy na dobro klubu, dobro zawodnika, dobro trenera “

Okazało się, że Michał Probierz przesunął swojego podopiecznego do drużyny rezerw. Powodem jest fakt, iż z końcem roku wygasa kontrakt Wdowiaka z Cracovią i piłkarz wciąż jej nie przedłużył. Podczas przedmeczowej konferencji prasowej trener zabrał głos w tej sprawie.

Rozmawiałem z nim kilka razy. Na razie wszyscy patrzymy na dobro klubu, dobro zawodnika, dobro trenera – tak opisał sytuację Michał Probierz.

Bez Wdowiaka na Raków

W najbliższym meczu ligowym Cracovia zmierzy się z Rakowem Częstochowa. Mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 15. Jedno jest pewne – Mateusz Wdowiak na pewno w nim nie zagra.

Fot. YouTube/Cracovia

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO