Dawid Kownacki zdobył pierwszego gola od niemal 17. miesięcy!

26.09.2020

Dawid Kownacki przyczynił się do zwycięstwa Fortuny Düsseldorf z Würzburger Kickers. Dla reprezentanta Polski był to pierwszy gol w oficjalnym meczu od maja ubiegłego roku.

Trudny czas Kownackiego

Poprzedni sezon był dla 23-letniego napastnika niezbyt udany – forma piłkarza była krytykowana przez niemieckie media, a statystyki przemawiały na jego niekorzyść. Dawid Kownacki we wszystkich rozgrywkach zagrał w 21 meczach, aczkolwiek nie zanotował w tym czasie gola ani asysty.

Druga część sezonu okazała się dla byłego piłkarza Lecha Poznań i Sampdorii szczególnie pechowa. 23-latek w lutym doznał kontuzji, która wyłączyła go z gry niemal do końca sezonu. Po zawieszeniu ligi zagrał tylko dwa razy, wchodząc na ostatnie minuty meczów Bundesligi z Hoffenheim i Unionem Berlin.

Na bramkę w oficjalnym meczu Dawid Kownacki czekał jeszcze od sezonu 2018/2019. Po raz ostatni piłkarz zdobył gola 11 maja 2019 roku w pojedynku z Borussią Dortmund.

Pierwszy gol od wielu miesięcy

Po blisko siedemnastu miesiącach reprezentant Polski się przełamał. 23-latek wszedł na boisku w 73. minucie, zmieniając Kenana Karamana i jak widać, wykorzystał szansę. Piłkarz zdobył gola na 1:0 z Würzburger Kickers, który ustalił wynik tego spotkania.

Pierwszy gol od dłuższego czasu może być promykiem nadziei dla dalszej sytuacji zawodnika drużyny z Düsseldorfu. Może bramka w meczu 2. Bundesligi sprawi, że Dawid Kownacki wróci do pierwszej jedenastki Fortuny?