Ekstraklasa: Oszczędnie w Poznaniu za 1.83
19.08.2018
kurs 1.83
Ekstraklasa
Lech Poznań - Wisła Kraków (poniżej 2.5 gola)
-

W Poznaniu szału nie ma. Co prawda ekipa Ivana Djudrjevicia jest liderem tabeli ligowej, ale puchary ma już za sobą. W Wiśle z kolei po początkowych problemach pracują swoim tempem i cieszą się, że „Biała Gwiazda” gra coraz lepiej.

Zacznijmy od gospodarzy. O europejskich pucharach napisano już chyba wszystko, więc o odpadnięciu bez walki z Genkiem nie będziemy już wspominać. Przyjrzyjmy się więc sytuacji ligowej. Na pierwszy rzut oka wszystko jest fantastycznie. Komplet punktów i fotel lidera, ale… No właśnie, bo Lech wiele zawdzięcza szczęściu i postawie Jasmina Buricia (na zdjęciu). W Płocku bramka w samej końcówce. We Wrocławiu niewiele wcześniej, a tylko nieskuteczność Śląska spowodowała, że Lech wcześniej nie przegrywał. Nawet niesamowita skuteczność jest nieco pozorna, bo najlepszy wynik w lidze zrobiło 4-0 z Piastem.

W Wiśle chyba bardziej martwiono się czy uda się wystartować w lidze niż składem. Mimo to Maciej Stolarczyk w miarę szybko i sprawnie poukładał klocki. Stracił swojego najlepszego strzelca, ale już nieźle zastąpił go Zdenek Ondraszek. Do tego Stolarczyk, jak na obrońcę przystało doskonale wiedział, co jest w składzie najważniejsze. To trochę zaskakuje, ale na razie mniej bramek niż Wisła straciło w lidze tylko prowadzące trio. Do tego pozycja Wisły w tabeli jest chyba nieco niższa niż poziom gry prezentowany przez „Białą Gwiazdę”. Tutaj odwrotnie do Lecha winny jest pech i słabsza postawa ofensywy (poza wspomnianym Ondraszkiem). Ten pierwszy zadziałał chociażby w starciu z imienniczką z Płocka. Ta druga chociażby w Białymstoku i na inaugurację z Arką.

Pomijając już elementy szczęścia, to nie możemy zapominać, że Lech stracił na razie tylko jedną bramkę, a oba mecze domowe wygrywał do zera. Jednak Wisła to nie będzie „drużyna do bicia” dla najmocniejszych. W Poznaniu zaś z pewnością, przede wszystkim nie będzie bramki chciała stracić. Dlatego zamiast wydającej się oczywistą „jedynki” zagramy „poniżej 2,5”. Zwłaszcza, że eTOTO wystawiło na taki typ całkiem przyzwoite 1.83.

typy dnia
kurs 1.76
Tottenham - Norwich
Zwycięzca i liczba goli 2,5
1/+
kurs 1.91
Manchester United – Burnley
Anthony Martial strzeli gola
TAK
kurs 1.85
Marsylia - Angers
Obie strzelą
TAK
kurs 2.25
Nice - Rennes
Liczba goli 2,5
+
550PLN
Oferta VIP!
GRAMGRUBO550