Ekstraklasa: Oszczędnie w Poznaniu za 1.83
19.08.2018
kurs 1.83
Ekstraklasa
Lech Poznań - Wisła Kraków (poniżej 2.5 gola)
-

W Poznaniu szału nie ma. Co prawda ekipa Ivana Djudrjevicia jest liderem tabeli ligowej, ale puchary ma już za sobą. W Wiśle z kolei po początkowych problemach pracują swoim tempem i cieszą się, że „Biała Gwiazda” gra coraz lepiej.

Zacznijmy od gospodarzy. O europejskich pucharach napisano już chyba wszystko, więc o odpadnięciu bez walki z Genkiem nie będziemy już wspominać. Przyjrzyjmy się więc sytuacji ligowej. Na pierwszy rzut oka wszystko jest fantastycznie. Komplet punktów i fotel lidera, ale… No właśnie, bo Lech wiele zawdzięcza szczęściu i postawie Jasmina Buricia (na zdjęciu). W Płocku bramka w samej końcówce. We Wrocławiu niewiele wcześniej, a tylko nieskuteczność Śląska spowodowała, że Lech wcześniej nie przegrywał. Nawet niesamowita skuteczność jest nieco pozorna, bo najlepszy wynik w lidze zrobiło 4-0 z Piastem.

W Wiśle chyba bardziej martwiono się czy uda się wystartować w lidze niż składem. Mimo to Maciej Stolarczyk w miarę szybko i sprawnie poukładał klocki. Stracił swojego najlepszego strzelca, ale już nieźle zastąpił go Zdenek Ondraszek. Do tego Stolarczyk, jak na obrońcę przystało doskonale wiedział, co jest w składzie najważniejsze. To trochę zaskakuje, ale na razie mniej bramek niż Wisła straciło w lidze tylko prowadzące trio. Do tego pozycja Wisły w tabeli jest chyba nieco niższa niż poziom gry prezentowany przez „Białą Gwiazdę”. Tutaj odwrotnie do Lecha winny jest pech i słabsza postawa ofensywy (poza wspomnianym Ondraszkiem). Ten pierwszy zadziałał chociażby w starciu z imienniczką z Płocka. Ta druga chociażby w Białymstoku i na inaugurację z Arką.

Pomijając już elementy szczęścia, to nie możemy zapominać, że Lech stracił na razie tylko jedną bramkę, a oba mecze domowe wygrywał do zera. Jednak Wisła to nie będzie „drużyna do bicia” dla najmocniejszych. W Poznaniu zaś z pewnością, przede wszystkim nie będzie bramki chciała stracić. Dlatego zamiast wydającej się oczywistą „jedynki” zagramy „poniżej 2,5”. Zwłaszcza, że eTOTO wystawiło na taki typ całkiem przyzwoite 1.83.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO