David Wagner zwolniony z Schalke. Wygrał dwa mecze od początku roku

David Wagner już nie będzie prowadził Schalke. Zarząd klubu podjął decyzję o zwolnieniu byłego szkoleniowca Huddersfield.

W rundzie wiosennej coś się popsuło

David Wagner pełnił funkcję trenera Schalke od początku lipca 2019 roku. Amerykanin niemieckiego pochodzenia poprowadził zespół w 40 meczach. Początki miał dość udane – w rundzie jesiennej jego podopieczni przegrali tylko trzy razy. Na wiosnę drużyna wygrała zaledwie jedno spotkanie, w dodatku pierwsze podczas rundy.

Można powiedzieć, że sezon 2020/2021 rozpoczął się dla piłkarzy z Gelsenkirchen katastrofalnie. Najpierw drużyna przegrała z Bayernem 0:8, natomiast w drugiej kolejce uległa Werderowi 1:3. Tym samym Schalke zajmuje obecnie ostatnie miejsce w lidze z bilansem bramkowym -10.

Zwolnienie było nieuniknione

Wydawało się, że David Wagner cieszy się zaufaniem zarządu, aczkolwiek ostatnie porażki zespołu przelały czarę goryczy. Klub postanowił rozstać się ze szkoleniowcem, a także jego asystentami Christophem Buhlerem i Frankiem Frohlingiem.

Kto zastąpi Wagnera?

Według informacji dziennikarza ESPN, Dereka Rae, w tej chwili Schalke ma dwóch kandydatów na zastąpienie dotychczasowego trenera. Pierwszym jest były szkoleniowiec Augsburga i selekcjoner kadry Niemiec U-20, Manuel Baum. Tymczasem drugim jest Marc Wilmots, który niegdyś występował w zespole z Gelsenkirchen, a także pełnił rolę trenera tymczasowego w sezonie 2002/2003.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO