Arkadiusz Milik nie trafi do Tottenhamu. Anglicy pozyskają innego napastnika
01.10.2020

Kolejne złe informacje dla Arkadiusza Milika. Z wyścigu o pozyskanie polskiego napastnika najprawdopodobniej wycofał się Tottenham. 

Jak informuje Fabrizio Romano, “Koguty” są bardzo blisko pozyskania napastnika Benfiki Lizbona, Carlosa Viniciusa. Brazylijczyk ma zostać wypożyczony na rok. Angielski klub będzie mieć możliwość wykupienia go po sezonie za około 45 milionów euro.

Kolejna opcja upadła

Arkadiusz Milik od jakiegoś czasu usilnie pragnie zmienić klub. Pierwotnie miał trafić do Juventusu. Transfer pokrzyżowało jednak zwolnienie Maurizio Sarriego. Andrea Pirlo, czyli nowy szkoleniowiec “Starej Damy” nie był już tak wielkim entuzjastą sprowadzenia Polaka na Allianz Stadium. Milik odrzucił natomiast opcję przejścia do RB Lipsk. Do skutku nie doszedł również transfer do Romy. Przypomnijmy, że okienko transferowe zostanie zamknięte 5 października.

Co dalej z Milikiem?

Na ten moment wydaje się, że snajper Napoli może przenieść się do Premier League. Co prawda opcja z Tottenhamem właśnie się wysypała, lecz zagraniczne media informują, że zakup Polaka rozważa Manchester United oraz Everton. Pojawiały się również plotki o zainteresowaniu ze strony Fulham. Byłby to jednak transfer obarczony dużym ryzykiem, gdyż drużyna prowadzona przez Scotta Parkera wygląda na ten moment bardzo słabo i jest głównym kandydatem do spadku z ligi.