Michał Karbownik odejdzie z Legii Warszawa? Parma zainteresowana pozyskaniem Polaka
02.10.2020

Michał Karbownik pod koniec okienka transferowego może opuścić Legię Warszawa. Młodym zawodnikiem poważnie interesuje się włoska Parma. 

Informację podał na Twitterze Gianluca Di Marzio. Jest to nagły zwrot akcji, gdyż jeszcze do niedawna wydawało się, że piłkarz zostanie zawodnikiem Napoli.

Prowadzone negocjacje

Włoski dziennikarz oznajmił, iż między oboma klubami prowadzone są negocjacje w sprawie transferu Michała Karbownika. 19-latek miałby łącznie kosztować około 6 milionów euro. Pierwotnie zostałby wypożyczony. Parma miałaby jednak obowiązek wykupu świeżo upieczonego reprezentanta Polski.

Ostatni zespół Serie A

Parma nie rozpoczęła najlepiej nowego sezonu Serie A. Dwie porażki na starcie rozgrywek – z Napoli (0:2) oraz z Bologną (1:4) – sprawiły, że ekipa dowodzona przez Fabio Liveraniego zamyka tabelę ligi włoskiej. Ciężko na ten moment wyrokować, z kim Karbownik miałby rywalizować w ekipie Parmy o miejsce w wyjściowym składzie. Nie wiadomo bowiem, na jakiej pozycji widzi go szkoleniowiec tego zespołu. Wiemy, że piłkarz Legii jest niezwykle uniwersalnym zawodnikiem i może zagrać w kilku miejscach na boisku.