Mecz Juventusu z Napoli zagrożony! Goście nie dostali zgody na wyjazd do Turynu
03.10.2020

Niedzielne hitowe starcie Serie A pomiędzy Juventusem a Napoli może nie dojść do skutku. Lokalny urząd ds. zdrowia nie zezwolił drużynie z Neapolu na wyjazd do Turynu. 

Sytuacja ma związek z pozytywnymi wynikami testów na koronawiusa. Zakażeni zostali Piotr Zieliński, Elif Elmas oraz jedna osoba ze sztabu szkoleniowego.

Pokłosie starcia z Genoą

Podejrzenia, że spotkanie z Juventusem może nie odbyć się w planowanym terminie pojawiły się po ostatnim ligowym starciu Napoli z Genoą. U rywali neapolitańczyków zostały potwierdzone aż 22 przypadki obecności koronawirusa. Lokalne władze najwidoczniej uznały, że zakażenia Zielińskiego oraz Elmasa to zaledwie początek zachorowań w ekipie Napoli i nie pozwoliły piłkarzom Gennaro Gattuso na podróż do stolicy Piemontu.

Napoli grozi walkower?

Co w przypadku, jeśli doniesienia okażą się prawdziwe? Protokół Serie A mówi, że jeśli w drużynie zdrowych jest przynajmniej 13 graczy, w tym jeden bramkarz, spotkanie może się odbyć. Napoli spełnia te wymogi, więc niewykluczony jest walkower dla ekipy Juventusu. “Stara Dama” poinformowała już na Twitterze, że jutro o 20:45 jest gotowa do gry.