Piast Gliwice – Lech Poznań. Typy, kursy (4.10.2020)

Piast Gliwice podejmie u siebie Lecha Poznań. Czy trzecia drużyna ekstraklasy poprzedniego sezonu wyjdzie z ligowego dna?

Piast Gliwice – Lech Poznań zapowiedź

Gliwiczanie skupili się bardziej na grze w europejskich pucharach, co odbiło się na ich ligowej formie. Zespół zajmuje obecnie ostatnie miejsce w lidze, z jednym punktem na koncie – zdobytym dzięki remisowi z Wartą. Poza tym drużyna ma najmniej strzelonych goli w całej stawce – tylko dwa.

Lechici również skoncentrowali się na występach w Europie, aczkolwiek w ich przypadku zakończyło się sukcesem. Podopieczni Dariusza Żurawia awansowali bowiem do fazy grupowej Ligi Mistrzów, eliminując czterech następnych rywali. Tymczasem w ekstraklasie Kolejorz znajduje się na dziewiątej pozycji, z pięcioma punktami.

W ubiegłym sezonie zespoły zmierzyły się ze sobą trzy razy. Pierwszy mecz w Gliwicach zakończył się remisem 1:1. Później jednak Lech wygrał u siebie 3:0 i na wyjeździe 2:0. Czy Kolejorz podtrzyma serię bez porażki w starciach z gliwiczanami?

Piast Gliwice – Lech Poznań kursy

Faworytem pojedynku według bukmacherów są Lechici. Kurs na zwycięstwo Kolejorza wynosi 2.50, natomiast na triumf ich rywali 2.85. Z kolei kurs na remis oceniono na 3.30

Piast Gliwice – Lech Poznań typy

W tym pojedynku można się spodziewać bramek z obu stron. Może ofensywna postawa Lechitów sprawi, że padnie w ciągu 90. minut więcej niż dwa gole?

Piast – Lech | Typ: Obie drużyny strzelą gola @1.70 STS

Piast – Lech | Typ: Powyżej 2.5 goli @1.85 STS