Jerzy Brzęczek nie poprowadzi kadry w meczu z Finlandią

Jerzy Brzęczek na pewno nie poprowadzi reprezentacji Polski w meczu z Finlandią. Zastąpi go jego asystent, Tomasz Mazurkiewicz.

Brzęczek z koronawirusem

Pod koniec września podano do publicznej informacji, że u Jerzego Brzęczka wykryto Covid-19. To już wtedy mogło oznaczać, że selekcjoner reprezentacji Polski może nie wziąć udziału w najbliższym zgrupowaniu kadry i nie poprowadzić kadry w najbliższych spotkaniach.

Covid-19 nie opuszcza selekcjonera

Zbigniew Boniek na antenie Polsatu Sport w “Cafe Futbol” wyznał, że trener na pewno nie weźmie udziału w meczu z Finlandią. Sparing odbędzie się 7 października w Gdańsku.

Trener jest w domu. Kolejne badania wymazowe potwierdziły, że nadal jest zakażony koronawirusem – powiedział prezes PZPN-u.

Tymczasowa zmiana na ławce trenerskiej

Zbigniew Boniek potwierdził, że w meczu z Finlandią drużynę narodową poprowadzi asystent Jerzego Brzęczka, Tomasz Mazurkiewicz. Kontrowersje budzi fakt, że trener nie posiada licencji UEFA Pro. W spotkaniach towarzyskich oraz w ramach Ligi Narodów wystarczy jednak, że szkoleniowiec jest uczestnikiem kursu na tę licencję albo zgłosił aspirację do udziału w nim.