Aleksander Buksa na liście największych młodych talentów na świecie

Aleksander Buksa został wyróżniony przez “Guardian”. Piłkarz Wisły Kraków znalazł się na liście największych talentów na świecie.

Wyróżnienia dla Mbappe i innych

Brytyjski portal co roku ogłasza listę największych piłkarskich młodych talentów na świecie. W poprzednich latach znaleźli się na niej m.in. Kylian Mbappe, Federico Valverde czy Ansu Fati. Wyróżniono również kilku polskich piłkarzy, wśród nich Krystiana Bielika, Radosława Majeckiego czy Filipa Marchwińskiego.

Kolejny Polak w zestawieniu

W tegorocznej edycji (rocznik 2003) zestawienia “Guardiana” znaleźli się m.in. Xavi Simons z Paris Saint-Germain, Rayan Cherki z Olympique Lyon czy Jamal Musiala z Bayernu. Również tym razem nie zabrakło w niej przedstawiciela z Polski. Wyróżnienie otrzymał bowiem Aleksander Buksa z Wisły Kraków.

Niedawno przedłużył kontrakt

17-letniego napastnika już teraz jest obserwują czołowe europejskie kluby. Niedawno mówiło się choćby o tym, że śledzili go skauci Barcelony. Aleksander Buksa na razie jednak pragnie rozwijać się w Wiśle, czego dowodem jest fakt, iż piłkarz w sierpniu przedłużył umowę z klubem do 2023 roku.