Maurizio Sarri wróci na ławkę trenerską? Dwa kluby Serie A zainteresowane zatrudnieniem Włocha
08.10.2020

Według włoskich mediów bliski powrotu na ławkę trenerską jest Maurizio Sarri. Zatrudnieniem doświadczonego szkoleniowca interesują się dwa kluby Serie A. 

Sarri pozostaje bez pracy od sierpnia tego roku, kiedy to został zwolniony z Juventusu. 61-latek w klubie z Turynu spędził zaledwie jeden sezon.

Turyńskie rozczarowanie

Maurizio Sarri nie zaliczy rozgrywek 2019/20 do udanych. Co prawda sięgnął z Juventusem po mistrzostwo Włoch, jednak nie spełnił nadziei klubowych włodarzy na sukces w europejskich pucharach. “Stara Dama” odpadła już w 1/8 Ligi Mistrzów, przegrywając w dwumeczu z Olympique Lyon. Niepowodzeniem zakończył się także finał Coppa Italia, przegrany po rzutach karnych z Napoli.

Powrót półkę niżej

Włoski szkoleniowiec na ten moment nie może liczyć na objęcie takiego zespołu jak Juventus. Aby odbudować swoje nazwisko na trenerskiej giełdzie, musi przejąć nieco słabszy klub i uzyskać z nim wynik ponad stan. Według mediów na Półwyspie Apenińskim, Sarri może trafić do Fiorentiny lub Romy. W klubie z Florencji posadę szkoleniowca piastuje obecnie Giuseppe Iachini, który nie ma najwyższych notowań wśród kibiców. Początek sezonu w wykonaniu klubu również nie był specjalnie udany. W ekipie Romy nowi właściciele klubu nie mają natomiast wielkiego zaufania do Portugalczyka Paulo Fonseki, który niebawem może stracić pracę.