Reprezentacja Polski U-21 przegrała z Serbią. Sytuacja w tabeli mocno się skomplikowała

09.10.2020

Reprezentacja Polski do lat 21. przegrała wyjazdowy mecz z Serbią 0:1. Jedynego gola w spotkaniu zdobył Veljko Nikolić.

Porażka podopiecznych Czesława Michniewicza mocno komplikuje ich sytuację w tabeli. Aby zająć pierwsze miejsce w grupie, musimy bowiem liczyć na potknięcie Rosjan.

Przebieg meczu

Polacy stracili bramkę już w 11. minucie spotkania. Po zamieszaniu w naszym polu karnym piłkę niefortunnie próbował wybijać Tymoteusz Puchacz. Ta jednak trafiła wprost pod nogi Veljko Nikolicia, który uderzeniem z pierwszej piłki pokonał Kamila Grabarę. Próbowaliśmy odrabiać straty za sprawą strzałów Pawła Tomczyka czy Mateusza Bogusza. Najbliżej pokonania golkipera rywali był w 70. minucie Robert Gumny. Jego strzał trafił jednak w słupek.

Sytuacja w tabeli

Na ten moment w tabeli prowadzi reprezentacja Rosji, która po dziewięciu meczach zgromadziła na swoim koncie 20 punktów. Dziś „Sborna” bez żadnych kłopotów pokonała 4:0 Estonię. Polacy znajdują się na drugim miejscu w grupie z 16 punktami. Mamy rozegrane jednak spotkanie mniej od Rosji. Jeśli jednak nasi rywale pokonają za cztery dni Łotwę, to oni zakończą zmaganie w grupie 5 na pierwszym miejscu.

Polska ma jeszcze szansę na awans z drugiego miejsca. Tutaj liczy się bilans punktowy, więc w spotkaniach z Bułgarią oraz Łotwą musimy zebrać jak najwięcej oczek.