I liga: Raków przetestuje wzmocniony GKS Katowice. Liczymy na gole
21.08.2018
kurs 1.80
I liga
Raków Częstochowa - GKS Katowice (obie strzelą gola)
+

Przed rundą wiosenną poprzedniego sezonu Raków został “namaszczony” przez wielu ekspertów i kibiców jako jeden z tych zespołów, które miały skutecznie powalczyć o Ekstraklasę. W tej grupie był też GKS Katowice. Jak się skończyły te przepowiednie widać najlepiej teraz. Oba kluby nadal są w I lidze i… ponownie walczą o powrót do krajowej elity.

Lepiej w nowy sezon wystartował Raków, który po pięciu kolejkach ma 10 punktów i przewodzi stawce. Mógł mieć jeszcze lepszy dorobek punktowy, ale drużynie z Częstochowy zabrakło koncentracji w meczu z GKS Jastrzębie, gdy stracił prowadzenie na dwie minuty przed końcem.

Teraz pod Jasną Górę zawita kolejny GKS. Katowiczanie latem przeszli rewolucję kadrową i na razie powoli odnajdują się na pierwszoligowych boiskach z tym zupełnie nowym składem. Póki co grają w kratę (P-Z-R-P-Z), a z tej wyliczanki wynika, że teraz powinni zremisować z Rakowem.

W poprzednim sezonie GieKSa wygrała z tym rywalem zarówno u siebie (2:1), jak i w Częstochowie (3:1). Ale jak już wspomnieliśmy, teraz to zupełnie inny zespół. Dodatkowo w ostatnim tygodniu został jeszcze wzmocniony dwoma doświadczonymi piłkarzami z Ekstraklasy – obrońcą Jakubem Wawrzyniakiem (Lechia Gdańsk) i pomocnikiem Arkadiusze Woźniakiem (Zagłębie Lubin – na zdjęciu).

Ten drugi już zdążył zadebiutować w wygranym 2:0 meczu z Wigrami. Pierwszego gola w  tym spotkaniu strzelił Dominik Bronisławski, 22-letni pomocnik, który jeszcze dwa lata temu grał w… Rakowie. Za to najlepszym strzelcem GKS-u w tym sezonie jest na razie o rok młodszy Daniel Rumin (2 gole). Ten napastnik większość juniorskiej kariery spędził właśnie w Rakowie i w tym zespole debiutował w dorosłej piłce. Tych piłkarzy raczej nie trzeba będzie motywować na to spotkanie.

Ameryki nie odkryjemy pisząc, że szykuje się wyrównany pojedynek. Wprawdzie bukmacherzy, jak na przykład z firmy Totolotek, nieco więcej szans dają gospodarzom (typy 1-X-2: 2.20 – 3.10 – 3.15), ale Raków tak do końca nie przekonuje nas swoją grą. Tej drużynie zdarzają się błędy w obronie, podobnie jak zespołowi z Katowic.

Dlatego w tym meczu stawiamy na niepewność defensyw obu drużyn i skuteczność ich formacji ofensywnych. Typujemy, że obie drużyny strzelą gola po kursie 1.80.